شخم زدن همراه همراهی پادشاه اخبار گوناگون

شخم زدن: همراه همراهی پادشاه اخبار گوناگون

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی جریمه گران‌فروشی فقط ۲۲۰ هزار تومان!

معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف میزان جریمه تخلفات صنفی را بسیار پایین و غیر بازدارنده دانست و گفت: این در حالی است که براساس بازرسی‌های صورت گرفته در واحدهای ص

جریمه گران‌فروشی فقط ۲۲۰ هزار تومان!

جریمه گران فروشی فقط ۲۲۰ هزار تومان!

عبارات مهم : بازار

معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف میزان جریمه تخلفات صنفی را بسیار پایین و غیر بازدارنده دانست و گفت: این در حالی است که براساس بازرسی های صورت گرفته در واحدهای صنفی می توان گفت که اغلب واحدها تخلفاتی را انجام می دهند.

حسین درودیان در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: تعداد تخلفات در بازرسی های صورت گرفته گویای آن است که زیاد این تخلفات در واحدهای فاقد پروانه کسب اتفاق می افتد.

جریمه گران‌فروشی فقط ۲۲۰ هزار تومان!

وی در ارتباط با نانوایی ها و میوه فروشی ها که بیشترین بخش تخلفات را بنابر اعلام شرکت حمایت به خود تخصیص داده شده است داده اند، گفت: حتی در میدان میوه و تره بار قیمت میوه ها از تنوع بالایی برخوردار هست. توصیه دیگر آنکه در گذشته در بازار مرکزی میوه و تره بار نیمه شب ها بار می آورند و بار آنها به صبح نمی رسید، ولی اکنون ممکن است تا ساعت یک ظهر هم میوه ها در این بازار موجود باشد که این عنوان گویای رکود بازار است.

درودیان افزود: حال این که عده ای می پرسند آیا میوه ای که وانتی ها عرضه می کنند ارزان تر هست، می تواند ریشه در مواردی از این دست داشته باشد که وانتی ها ملزم به پرداخت بیمه، مالیات، اجاره و مواردی از این دست نیستند.

معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف میزان جریمه تخلفات صنفی را بسیار پایین و غیر بازدارنده دانست و گفت: این در حالی است که براساس بازرسی‌های صورت گرفته در واحدهای ص

معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف همچنین اظهار کرد: البته باید این عنوان را نیز در نظر بگیریم که یکی از پرسشها فعلی جهت برخورد با گران فروشان این است که قیمت جریمه ها بسیار پایین هست. به عنوان مثال اگر یک واحد صنفی به هنگام مراجعه بازرسان فاکتورهای خرید را نداشته باشند جریمه آن فقط ۲۲۰ هزار تومان است یا عدم قیمت گذاری روی کالاها تنها ۶۰ هزار تومان جریمه دارد که مورد نیاز است با توجه به عدم بازدارندگی این قوانین در آنها بازبینی شود.

وی با تاکید بر این که مورد نیاز است در این عرصه دولت ورودی جدی تر داشته باشد، گفت: اگر گران فروشی و تخلفات این بخش از حد بگذرد تبعات بسیاری جهت جامعه خواهد داشت.

درودیان در بخش دیگری از صحبت های خود به بازرسی های صورت گرفته در شش ماه اول امسال اشاره کرد و گفت: در این بازرسی ها از واحدهای خرده فروش ۹۸ هزار و ۷۱۴ مورد بازرسی صورت گرفته که این رقم در عمده فروشی ها به ۱۳ هزار و ۸۹۸ مورد، در بخش واردکننده به ۱۲۲ مورد، در بخش واحدهای خدماتی به ۲۳ هزار و ۵۷۲ مورد و در جمع به ۱۳۶ هزار و ۵۴۴ مورد می رسد.

جریمه گران‌فروشی فقط ۲۲۰ هزار تومان!

واژه های کلیدی: بازار | تخلفات | عمده فروشی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs