شخم زدن همراه همراهی پادشاه اخبار گوناگون

شخم زدن: همراه همراهی پادشاه اخبار گوناگون

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی معاملات ارزی در تعلیق

روز گذشته، حجم معاملات نقدی دلار بسیار کم کردن یافت تا نخستین نوسان تک رقمی از چهارشنبه گذشته به ثبت برسد. روز دوشنبه شاخص ارزی با یک تومان زیاد کردن به بهای ۴

معاملات ارزی در تعلیق

معاملات ارزی در تعلیق

عبارات مهم : بازار

روز گذشته، حجم معاملات نقدی دلار بسیار کم کردن یافت تا نخستین نوسان تک رقمی از چهارشنبه گذشته به ثبت برسد. روز دوشنبه شاخص ارزی با یک تومان زیاد کردن به بهای ۴ هزار و ۱۸۱ تومان رسید..

به گزارش دنیای اقتصاد؛به اعتقاد فعالان، عامل مهم که زمینه کم کردن نوسانات دلار را فراهم کرد، کم کردن حجم معاملات بازار نقدی بود. به گفته بخشی از بازیگران باتجربه بازار، تا ساعت یک بعدازظهر حجم معاملات نقدی در بازار حدود ۳۰۰ هزار دلار بود که بسیار کمتر از روزهای پیش بود. به باور وی، معامله گران نقدی در ساعات ابتدایی روز دوشنبه میل به چندانی به خرید یا فروش ارز نداشتند و ترجیح دادند به طور موقت از بازار خارج شوند.

این تصمیم زیاد ناشی از سردرگمی معامله گران در مورد آینده قیمت دلار بود. عده ای تصور می کردند دلار به کف قیمتی نزدیک شده است هست، این در حالی بود که دسته ای از احتمال کم کردن زیاد قیمت در روزهای ماه سخن می گفتند. با این حال، از آنجا که هر دو گروه اطمینان چندانی به روند آینده نداشتند، ترجیح دادند تا مشخص شدن نشانه های مشهودتر معامله چندانی نکنند. در واقع روز دوشنبه معاملات ارزی در تعلیق بود و کمتر کسی تمایلی به خرید یا فروش دلار داشت.

معاملات ارزی در تعلیق

برخلاف رشد جزئی دلار، روز دوشنبه سکه تمام بهار آزادی کم کردن قیمت را تجربه کرد و با هزار تومان افت روی قیمت یک میلیون و ۳۸۸ هزار تومان قرار گرفت. به گفته فعالان، علت مهم افت بهای سکه را می توان ناشی از ادامه حراج بانک کارگشایی دانست؛ روز گذشته دهمین حراج سکه برگزار شد. در این میان، مدیر بانک کارگشایی نیز از خلوت شدن تالار در این حراج خبر داد و گفت: در ۹ حراج قبلی حدود ۳۹ هزار سکه تمام و نیم بهار آزادی به فروش رسید.

به گزارش «ایبنا»، مسعود سلیمانی افزود: بانک مرکزی قیمت پایه سکه یک بهار آزادی جهت روز دوشنبه را یک میلیون و ۱۶۸ هزار تومان تعیین کرد که با احتساب ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده با قیمت یک میلیون و ۲۷۳ هزار و ۱۲۰ تومان به حراج گذاشته شد. به گفته وی، قیمت پایه نیم سکه نیز ۵۸۴ هزار تومان تعیین شد که با احتساب ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده ۶۳۶ هزار و ۵۶۰ تومان حراج شد.وی در بخش انتهایی سخنان خود خاطر نشان کرد: با توجه به کم کردن صف خرید و خلوتی تالار در حراجی روز گذشته آینده نگری می شود روند کم کردن قیمت ها در بازار سکه ادامه یابد.

روز گذشته، حجم معاملات نقدی دلار بسیار کم کردن یافت تا نخستین نوسان تک رقمی از چهارشنبه گذشته به ثبت برسد. روز دوشنبه شاخص ارزی با یک تومان زیاد کردن به بهای ۴

زیاد کردن جزئی خریدهای ارزی

از حدود ساعت یک بعدازظهر زمانی که قیمت توان زیادی جهت پایین رفتن از محدوده ۴ هزار و ۱۷۰ تومان را از خود نشان نداد، مقداری خریدهای ارزی در بازار اوج رفت. فعالان بازار تصور می کردند عرضه بازارساز نیز نسبت به دو روز ابتدایی هفته پایین تر آمد؛ بنابراین کمی با فراغ بال بیشتری خریدار شدند. البته علت خاصی نیز وجود نداشت که بازارساز عرضه زیاد روزهای ابتدایی هفته را ادامه دهد و قیمت کم نوسان را دچار تغییرات شدید کاهشی کند.

در واقع اوضاع بازار به اندازه ای آرام بود که عدم مداخله در آن زیاد به آرامش معاملات کمک می کرد. عده ای از معامله گران باور داشتند روند کاهشی دلار در ۲ روز ابتدایی هفته زیاد ناشی از هیجان عرضه ارز از سوی بازارساز بود. آنها اعتقاد داشتند با کم کردن این هیجان و بازگشت تقاضای ژانویه به بازار، قیمت بار دیگر توان رشد را خواهد داشت. این در حالی است که عده زیادی نیز باور دارند بازارساز توان مدیریت قیمت ها را دارد و به همین علت بهتر است معامله گران در خرید ارز احتیاط کنند.

معاملات ارزی در تعلیق

واژه های کلیدی: بازار | دوشنبه | روز گذشته | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs