شخم زدن همراه همراهی پادشاه اخبار گوناگون

شخم زدن: همراه همراهی پادشاه اخبار گوناگون

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری «لاتاری» عجیب و جنجالی نیست / مهدویان

محمدحسین مهدویان با اشاره به حاشیه‌هایی که جهت صدور مجوز فیلم «لاناری» پیش آمد، گفت: نباید سلیقه‌ها در بخش نظارت تعیین‌کننده باشند چون «لاتاری» خیلی عجیب و غریب

«لاتاری» عجیب و جنجالی نیست / مهدویان

مهدویان: «لاتاری» عجیب و جنجالی نیست

عبارات مهم : سینما

محمدحسین مهدویان با اشاره به حاشیه هایی که جهت صدور مجوز فیلم «لاناری» پیش آمد، گفت: نباید سلیقه ها در بخش نظارت تعیین کننده باشند چون «لاتاری» خیلی عجیب و غریب نیست و الان اینطور به نظر می رسد که یک فیلم خاص و جنجالی است در حالی که اینگونه نیست.

به گزارش ایسنا، مهدویان راجع به ساخت فیلم جدیدش با نام «لاتاری» و حاشیه هایی که بر سر صدور مجوز ساخت آن پیش آمده توضیح داد: بعد از «ماجرای نیمروز» با گروه دوستانی که دارم و هادی (حجازی فر) هم جزئی از آن هاست، با هم صحبت کردیم و ایده اولیه «لاتاری» را با هم شکل دادیم. فکر نمی کردم اینطور شود و شاید اتفاقاتی افتاد. البته انتخابات و تغییرات بعد از انتخابات بی تاثیر نبود و شاید درست مدیریت نشد و شاید هم فیلمنامه حساس و خطیر بود. دوره پنج ماهه مشکل بود و واقعا خیلی دوست دارم این فیلمنامه را کار کنم و همین که بحث تغییرش پیش آمد نتوانستم این کار را کنم.

«لاتاری» عجیب و جنجالی نیست / مهدویان

او افزود: پیشنهاد اصلاح داشتیم و عنوان خیلی پیچیده شد چون فقط مسئله شورای پروانه ساخت نبود و ابعاد دیگری پیدا کرد. با این حال از آنجا که پرسشها حل شده است است نمی خواهم به آن ها برگردم ولی من به دنبال این بودم که روح فیلمنامه (فکر و لحن) «لاتاری» عوض نشود که اگر می شد، آن را کنار می گذاشتم. این مدت بسیار سخت بود و نمی دانستم چقدر طول می کشد، ولی الان خوشحالم که پروانه ساخت صادر شده است و قرار است آن را بسازم.

وی با ابیان اینکه باید فکری جدی راجع به نظارت شود، ادامه داد: البته نمی گویم نظارت نباشد، ولی نباید سلیقه ها تعیین کننده باشند. «لاتاری» خیلی عجیب و غریب نیست و الان اینطور به نظر می رسد که خیلی خاص و جنجالی هست، ولی اینگونه نیست. این چندین ماه برایم تجربه ای بود و تلاش می کنم نگاه مثبتی به آن داشته باشم چون ممکن است فیلمسازان دیگر خیلی از این بدتر را تجربه کرده باشند. به هر حال الان روزهای آخر پیش تولید را می گذرانیم و به زودی آن را کلید می زنیم. امیدوارم اتفاقات خوبی در «لاتاری» بیفتد مخصوصا اینکه فیلم های جدیدم را بهتر ساخته ام و آن ها را زیاد دوست دارم و مطمئنم که «لاتاری» را از همه فیلم هایم زیاد دوست خواهم داشت.

محمدحسین مهدویان با اشاره به حاشیه‌هایی که جهت صدور مجوز فیلم «لاناری» پیش آمد، گفت: نباید سلیقه‌ها در بخش نظارت تعیین‌کننده باشند چون «لاتاری» خیلی عجیب و غریب

این فیلمساز که در برنامه اینترنتی «سی و پنج» صحبت می کرد، با اشاره به فیلم «ماجرای نیمروز» گفت: خیلی دوست داشتم منتقدان در مورد میزانسن، دوربین و … «ماجرای نیمروز» صحبت کنند، ولی زیاد به تحریف پرداختند. با این حال «لاتاری» از این پرسشها به کنار است و مطمئن هستم که به ساختار و فرم هم زیاد پرداخته می شود و از نظر فکری هم کار تازه ای است.

مهدویان اظهار کرد: من همه تلاشم را می کنم که فیلم به معنای واقعی بسازم. البته نفس سینما برایم ارحج است تا سیاست. حتی خود سینما برایم از تفکر حاکم بر فیلم مهمتر هست، آیا که باید یک سینمای خوب داشته باشیم تا در مورد اندیشه حاکم بر فیلم حرف بزنیم. من با خود سینما کار دارم چون علاقه مند به سینما هستم و تلاش می کنم که این راه ارتباطی را با کاربلدان سینما حفظ کنم. البته به عنوان فیلمساز با دورنماها و تعابیر سیاسی مواجه هستم به خاص در مورد «لاتاری» که حساس تر هم شده است هست. همین روزها هم در حال مزه مزه کردن این هستیم که سکانس های شائبه برانگیز نداشته باشیم، ولی امیدوارم این نوع مباحث آسیبی به فیلم نزند و علاقه مندان بسیاری داشته باشد و علاقه مندان قبلی فیلم هایم از آن ناامید نشوند.

به گفته وی، ساعد سهیلی و هادی حجازی فر بازیگران مهم «لاتاری» هستند. همچنین قشنگ کرمعلی نقش دختر مهم داستان را بازی می کند که نخستین بار است جلو دوربین می رود و جواد عزتی نیز جزء بازیگران قطعی فیلم است که در نخستین روزها جلو دوربین می رود.

«لاتاری» عجیب و جنجالی نیست / مهدویان

او همچنین با بیان اینکه بخشی از فیلم را که باید در خارج فیلمبرداری می شد و نیاز به بازیگران نداشت، فیلمبرداری کرده است و اصل کار را از حدود ۱۰ روز دیگر در پایتخت کشور عزیزمان ایران شروع می کند، راجع به حضور فیلم در جشنواره فجر هم گفت: “اگر جشنواره قبول کند”، فعل مهمی هست. البته ما با زمانبندی «ماجرای نیمروز» در سال گذشته تقریباً همزمان هستیم و اگر مسئولان جشنواره فجر میل به به حضور «لاتاری» داشته باشند، حتما به فجر خواهد رسید.

واژه های کلیدی: سینما | سینمای | فیلمنامه | ماجرای نیمروز | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs